;?>

Feed Rss

Microsoft’un Cloud Mouse

03.21.2010, Microsoft - Genel, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

mouse

Microsoft’un Cloud Mouse isimli yeni cihazı, PC’yi kullanma şeklinizi tamamen değiştirecek.
Microsoft Research Asia ve Microsft Research Cambridge’in araştırmacıları kullanıcının gelecekte verileri daha iyi yönetmesini sağlayacak bir konsept tanıttılar. “Cloud Mouse” isimli konsept gelecekte üç boyutlu veri odasında navigasyonu mümkün kılacak.

Araştırmacılar ileride iki boyutlu alanların büyük veri yığınlarıyla baş edemeyecek hale geleceğini varsayıyor. Bu yüzden kullanıcı 3D tekniğiyle beraber verileri pratik bir şekilde yönetebilecek. 3D arabirimi görselleştirmek için projektörler, sanal gerçeklik gözlükleri veya 3D Surface masaları kullanılacak.

Cloud Mouse bir nevi joystick görevi görecek ve bulutta yön bulmanızı sağlayacak. Kullanıcı cloud mouse ile üç boyutlu mekanda kendisi için önemli bilgilere ulaşabilecek. Bir demo senaryosunda kullanıcı sanki çekimin içindeymiş gibi bir videoyu izliyor. Farklı giriş komutları sayesinde resmin içerisinde hareket etmeye devam edebiliyor veya 360 derece açıyla etrafını inceleyebiliyor. Amaç kullanıcıya tamamen bir bulut içinde olduğunu hissettirmek.

Teknolojiyle ilgili ilk prototipler geliştirildi. Cloud Mouse’un bir gün gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceğini zaman gösterecek.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir