;?>

Feed Rss

CoD: Black Ops listeleri alt üst etti!

11.23.2010, Diger, by , .
Okuma Süresi: < 1 dakika

Sadece oyun değil tüm eğlence sektöründe hasılat şampiyonu oldu.

Tarihte ilk kez bir bilgisayar oyunu, eğlence sektörünün tamamında en çok satan ürün oldu. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops, satışa sunulduktan sonraki ilk 5 günde 650 milyon dolar hasılat yaparak rekorları alt üst etti.

Oyunun yayıncısı Activision’dan yapılan açıklamada, ilk 5 günkü satışıyla rekor kıran CoD: Black Ops, tarihin en çarpıcı eğlence ürünlerinden biri olmaya aday. Tüm bilgisayar ve konsol platformları için sürümleri bulunan ürün, Avatar gibi gişe rekortmeni filmleri, Michael Jacskon albümleri gibi gelmiş geçmiş en çok satan müzik ürünlerini, ilk 5 günlük satışlarda geride bıraktı.

Call of Duty serisinin önceki oyunu Modern Warfare 2 de ilk beş günde 557 milyon dolarlık satış yapmıştı.

101110-blackops_widec

Soğuk Savaş yıllarında geçen Black Ops, oyuncuyu Vietnam, Rusya, Hong Kong, Küba gibi ülkelerde özel görevler kapsamnda savaştırıyor.

İçeriğinin bolca şiddet içermesi nedeniyle pek çok ülkede ebeveyn kontrolünde oynanması önerilen oyun, yayınlanmadan önce tartışmalara da yol açtı. Son olarak, Küba’da geçen bölümde hedef olarak Devlet Başkanı Fidel Castro’nun seçilmesi protestolara neden oldu.

Kaynak:NTVMSNBC

P.S:Bu arada tam bir COD fanatiği ve tüm seriyi oynayan büyük bir zevk alan biri olarak bu son seriyide oynamak için sabırsızlanıyorum.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir