;?>

Feed Rss

Azure DevTest Labs: Lab Ortamındaki VM Data Diski Eklenmesi

07.20.2016, Bulut Bilisim, by , .
Okuma Süresi: 2 dakika

Azure DevTest Labs’ta, laboratuvarınızdaki yeni ve mevcut veri diskleri de dahil olmak üzere artık ek veri disklerini laboratuvar içerisinde yer alan sanal makinelerinize ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, ek veri diskleri eklemek istediğiniz VM’yi seçin ve daha sonra işletim sistemi özelliklerine göre ayarlayın.

Azure DevTest Lab hakkında geçtiğimiz aylarda bloğumda detaylı bir makale paylaşmıştım. Bu makaleyi incelemek isteyenler bu linki kullanabilirler. Konumuza geri dönecek olursak Lab ortamı için oluşturduğunuz sanal makinelere diskler ekleyebilir, başka bir sanal makineye takabilir ya da çıkarabilirsiniz. İsterseniz adım adım nasıl yapıldığına bakalım. Sanal makinenin özellikleri bölümüne gelip Disks (OS, attached) butonuna gelin.

Eklemek istediğiniz disk tipini (standard ya da premium) , adını ve boyutunu girerek ekleyin.

Elinizde mevcut olan bir data diskini eklemek için Attach existing seçebilirsiniz. Böylelikle hali hazırda olan bir diski o sanal makineye eklemiş olursunuz.

Son olarak sanal makinede kullanımda olan bir diski çıkarıp başka bir sanal makineye takmak isterseniz Detach butonuna gelin ve diski çıkarın.

Kaynak: https://azure.microsoft.com/en-gb/updates/azure-devtest-labs-attach-additional-data-disk-to-your-lab-vm/

Bir sonraki Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir