;?>

Feed Rss

System Center 2012 ve 2012 R2’yi biz alt yapı yöneticileri uzun zamandır kullanıyoruz. Gerçektende bu sürüm System Center’ın en çok iş yaptığı ve farklı ortamlara kurulduğu sürüm oldu. Uzun süredir hepimizin sabırsızlıkla beklediği haberi birkaç gün önce Microsoft duyurdu ve yeni sürümün Technical Preview’ını yayınladı. Yep yeni sürümü denemek isteyenler bu makalede her türlü detayı bulabileceklerdir.

System Center Technical Preview’ı aşağıdaki linkten indirebilir durumda, ürün 64 bitlik platformlar için oluşturulmuş durumda zaten System Center 2012 R2 sürümüde bu şekildeydi. İngilizce olarak yayınlanan sürüm herhangi bir serial key gerektirmemekte.

https://technet.microsoft.com/en-gb/evalcenter/dn781241

SystemCenterTechnicalPre

Yeni sürümle gelen ve end of life özellikleri daha sonraki makalelerimde paylaşacağım.

Hepinize iyi incelemeler diliyorum.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


2 Responses to System Center Technical Preview Yayınlandı

  1. Pingback: System Center Technical Preview Notları - Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

  2. Pingback: System Center Technical Preview Notları | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.