;?>

Feed Rss

BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak

08.18.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Microsoft hız kesmeden yeni ürünler çıkarmaya veya satın almalara devam ediyor. Bunlardan bir taneside uygulama yönetim teknolojileri alanının lider firmalarından BlueStripe Software oldu. Bu satın almayı BlueStripe da kendi resmi sitesi olan http://bluestripe.com/ duyurdu.


 

BlueStripe özellikle uygulama performans takibinde başarılı çözümlere imza atan bir firma olarak biliniyor. Veri merkezleri veya cloud ortamlarında bulunan dağıtık uygulamaların, izlenmesinde ve sorunlarının giderilmesine yardımcı haritalar çıkarıyor.


Bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıllarda da Microsoft, uygulama performanslarının izlenmesi konusunda sektörün önde gelen firmalarından birisi olan AviCode’u satın almış ve daha sonra bu ürünü System Center ürün ailesinin monitoring ürünü olan SCOM ile entegre etmişti. BlueStripe ürününde de aynı yolu izleyeceğini System Center’a entegre edeceğini duyurdu. Bu entegrasyonun sadece System Center ile kalmayacağı blogumda sizlere makaleleri ile duyurduğum MS Operational Management Suite de entegre edileceği söyleniyor.

BlueStripe’ın satın alınması ve ürün hakkında bilgiler şu an bu şekilde. İlerleyen günlerde hem System Center tarafında hem de OMS tarafında ürünü teknik olarak daha detaylı inceleyeceğim ve sonuçları sizlerle paylaşacağım.

Bir başka yazımızda görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


One Response to BlueStripe Uygulama Performans Çözümleri OMS ve System Center’a Entegre Olacak

  1. Pingback: 20 Serilik Microsoft Operations Management Suite (OMS) Yazı Dizisi - Mustafa Kara – Microsoft MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.