;?>

Feed Rss

Veri Merkezinin Azure’a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri – Seminer Kaydı

01.04.2017, Bulut Bilisim, Video, by , .

Veri Merkezinin ’a Genişletilmesi ve IaaS Servisleri – Seminer Kaydı. 8 Ekim 2016 – Kurumsal Müşteriler için Saha Tecrübeleri seminerinde Emre Aydın ile birlikte ve Office 365’e dair saha tecrübelerimizi aktarmıştık.

Bu ikinci seminer kaydında özellikle Azure’un ne olduğunu, ne amaçla kullanıldığını, kendi Datacenter’ınız ile birlikte Azure’un nasıl kullanılabileceği yani Hybrid Datacenter mimarisi, Azure Backup’ın ne olduğu Azure Azure Site Recovery’nin (ASR) ne olduğu, firmaların Azure’u nasıl kullandıkları, Azure’da ilk konfigürasyonun nasıl yapıldığı ve benzer tüm bilgileri aktarmaya çalıştım.Özellikle Azure konusundaki bilgisini arttırmak isteyenlerin bu seminer kaydını mutlaka izlemelerini öneriyoruz. Seminer kaydını indirmek isteyenler Mshowto Vimeo sayfasını kullanabilirler.

Herkese İyi Seyirler…

 

Mustafa Kara – Veri Merkezinin Azure'a Genişletilmesi ve Azure IaaS Servisleri from MSHOWTO on Vimeo.

Ka®a

 

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.