;?>

Feed Rss

System Center 2012 R2 Preview Yayında

07.05.2013, Makale, System Center Operations Manager, by , .

System Center 2012 R2 sürümünün bu yıl sonu ile piyasa çıkacağını daha önceki makalelerimde duyurmuştum. Okuyamayanlar için bu makaleye ait link burada.Geçtiğimiz günlerde Microsoft,System Center 2012 R2 sürümünün ön izleme dağıtımını bizlere açtı.

System Center 2012 R2 Preview sürümlerini indirmek isteyenlerini olabilecektir. Bunun için yapmanız gerekenler çok basit. İlk olarak aşağıdaki linke tıklayın.

http://technet.microsoft.com/en-US/evalcenter/dn205295.aspx

Sonrasında Get Started Now butonuna tıklayarak login olun ve aşağıda yer alan System Center 2012 R2 ürün ailesi teknolojilerini indirin.

  • System center 2012 R2 – Virtual Machine Manager
  • System center 2012 R2 – Operations Manager
  • System center 2012 R2 – Configuration Manager – Endpoint Protection
  • System center 2012 R2 – Orchestrator
  • System center 2012 R2 – Service Manager
  • System center 2012 R2 – Dataprotection Manager
  • System center 2012 R2 – App Controller

Ayrıca System Center 2012 sürümlerine ait kaynaklara ihtiyacınız varsa bunlarda sağlanmış durumda. Microsoft çok yakında bu ürünlere ait virtual lab ve online eğitimlerinde geleceğini duyuruyor.

Ayrıca aşağıda System Center 2012 R2 sürümlerine ait bahsetmiş olduğum kaynak ve içeriklere erişebileceğiniz linkler yer almakta.

System Center 2012 R2 Preview – Evaluation Resources

System Center 2012 R2 – Installing

System Center 2012 R2 – New Features

System Center 2012 R2 – Offical Site

Kaynak:
http://technet.microsoft.com/en-us/library/dn235548.aspx

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.