;?>

Feed Rss

SCOM 2012 Araçları Güncellendi

04.30.2013, Makale, System Center Operations Manager, by , .

SCOM’un bazı özelleştirmelerini yapmak yada bazı ayarlamaları hızlı bir şekilde gerçekleştirmek için zaman zaman araçlara ihtiyaç duyuyoruz.Örneğin custom bir management pack yazmak yada management pack’i özelliştirmek için scom authoring console ihtiyaç duyulduğu gibi.Ben de bu yazımda sizlere yeni SCOM araçlarından bahsetmek ve onları indirebilmeniz için download linklerini vermek istiyorum.

Aslında bu araçlar Microsoft’ta uzun yıllardır görev yapan halen Principal Program Manager Lead olarak çalışan Boris Yanushpolsky tarafından geliştirildi.Daha sonrasında yine Microsoft Program Manager’larından Daniele Muscetta tarafından revize edildiği biliniyor.

SCOM için oluşturulan bu araçlara ait linkleri ve açıklamalarını gösteren tabloyu aşağıda bulabilirsiniz.Daha önceki sürüm numaraları ve güncellemek ile gelen özelliklerde tablonun açıklama kısmında yer alıyor.

Araçlar Açıklama
MPViewer 2.3 The previous version 1.7 (that works with OpsMgr 2007 and 2007 R2) was released here. Version 2.3 has been updated to work with OpsMgr 2012, and now includes support for MPB files (MP Bundles), shows embedded resources in bundles (such as images or scripts), loads MPs asynchronously, and has the ability to Unseal and Unpack MP Bundles.
OverrideExplorer 3.6 The previous version 3.3 (that works with OpsMgr 2007 and 2007 R2) was released here. Version 3.6 has been updated to work with OpsMgr2012 and includes some minor fixes, as well as the capability to Export all overrides to an Excel spreadsheet.
Proxy Settings 1.2 The previous version 1.1 (that works with OpsMgr 2007 and 2007 R2) was released here. Version 1.2 is functionally identical to the previous version but has been just recompiled to work with OpsMgr 2012 SDK.
OverrideCreator 1.5 The previous version (that works with OpsMgr 2007 and 2007 R2) was released here. Version 1.5 is functionally identical to the previous version but has been just recompiled to work with OpsMgr 2012 SDK.

Kaynak: http://blogs.msdn.com/b/dmuscett/archive/2012/02/19/boris-s-tools-updated.aspx

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.