;?>

Feed Rss

System Center 2012 Ürünleri için PowerShell Cmdlet Dokümanları

01.15.2014, Makale, System Center Configuration Manager, System Center Data Protection Manager, System Center Operations Manager, by , .

PowerShell benimde son bir kaç aydır ilgi alanımda (Tamam biraz tembellik ettim geçiktim kabul ediyorum 🙂 ) özellikle bir kaç komutla tekrarlı ve uzun sürecek işleri bir kaç dakika içerisinde yapabilmek gerçekten büyük bir konfor.Pek yakında bende PowerShell makalelerimi blogumda yayınlamaya başlayacağım.

System Center 2012 ürünlerinide PowerShell ile yönetmek ve daha hızlı sonuçlar görmek isteyebilirsiniz.Peki bu komutları nereden bulabiliriz diyorsanız aşağıdaki linkten tüm System Center 2012 ürünlerinin (SP1,R2 versiyonları dahil) pdf ve word formatındaki dosyalarını indirebilirsiniz.

Resim’deki linkten MS üzerinden indirebileceğiniz gibi aşağıdaki skydrive adresimden de indirebilirsiniz.

https://skydrive.live.com/?cid=50f9cd364e5bfda1&id=50F9CD364E5BFDA1%21999

Haydi hemen PowerShell ile System Center yönetmeye 🙂

 

scvmm-2012-powershell-logo-high-res-r2

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.