;?>

Feed Rss

System Center 2012 sürümünün piyasa çıkması ile bir çok major değişikliğin olduğunu sizlere blogumdan ve yazılarımın yayınlandığı diğer community’lerden duyurmuştum.En büyük değişikliklerden birisi ürünün lisanslama şeklinin değişmesi ve tüm ürünlerin (SCCM,SCOM,SCORCH,SCDPM,SCSM,SCVMM) suite olarak IT yöneticilerine sunulmasıydı.Bir çok firma artık System Center 2012 ürünlerinin hepsini kurmaya başladı yada tüm ürünleri yapılarına dahil etme planları içerisinde.Durum bu halde olunca akıllara gelen en önemli sorulardan bir tanesi System Center 2012 ürünleri arasındaki entegrasyon.Bu makalemde sizlere bu bilgiyi entegrasyon haritası ile göstermeye çalışacağım.

System Center 2012 ürünleri sanallaştırma yönetiminden, bulut alt yapısı oluşturmaya, istemci yönetiminden, veri kurtarmaya, IT otomasyonundan , yardım masası yönetimine kadar bir çok işi merkezi bir şekilde yapabilme yeteneğine sahip bulunmakta.Peki bu ürünler birbirleri ile nasıl bir iletişim halindeler ve ürünler arasındaki entegrasyon nasıl sağlanıyor bu bilgileri görmek için aşağıdaki haritadan yararlanabilirsiniz. (Sizler için hiç bir masraftan kaçınmadan 🙂 çooook yüksek çözünürlükte bu haritayı sunuyorum 5100 x 3300 (17 megapixels))

 

System Center 2012 Ürünleri Arası Entegrasyon Haritasının detaylarına Internet üzerinden erişmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz

http://zoom.it/lm9Xz

System Center 2012 Ürünleri Entegrasyon Haritasının pdf formatını indirmek isteyenler aşağıdaki linki kullanabilirler

http://mustafakara.net.tr/wp-content/uploads/SC2012IntMap.pdf

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.