;?>

Feed Rss

System Center 2012 ürünleri ile bir çok yeni özelliğin geldiğini hep birlilkte gördük ve kullandık.Bu yeni özeliklere ek olarak System Center 2012 lisanslamasının değişmesi suite halde kullanıma sunulması ve diğer System Center 2012 ürünlerinin de kullanımını çok daha kolay kılması ile bir çok müşterimizin neredeyse tüm System Center 2012 ürünlerini kullanmaya başladığını görebiliyoruz.

System Center 2012 ürünlerine ait Service Pack 1’i mevcut yapınıza yüklemeye karar verdiniz.Ancak yapınızda bir çok System Center 2012 ürünü var,kafanızdaki soru şu bu ürünlerin hangisinden yükseltmeye başlamalıyım ?

System Center 2012 SP1 için takip edilmesi önerilen yükseltme sırasını aşağıda bulabilirsiniz

  1. Orchestrator
  2. Service Manager
  3. Data Protection Manager
  4. Operations Manager
  5. Configuration Manager
  6. Virtual Machine Manager
  7. App Controller


Microsoft’un bu konuda yayınlamış olduğu makalenin linkini sizlerle paylaşacağım.Bu geçiş işlemi öncesinde sizlerinde okumasını tavsiye ederim.

http://technet.microsoft.com/en-us/library/jj628203.aspx

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


2 Responses to System Center 2012 Service Pack 1 Yükseltme Sıralaması

  1. Pingback: SCOM 2012′ye SP1 Yükleme Bölüm – 1 | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

  2. Pingback: SCOM 2012′ye SP1 Yükleme Bölüm – 1 | Mustafa Kara - System Center Cloud and Datacenter Management MVP

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.