;?>

Feed Rss

Geçtiğimiz hafta sonu Microsoft Türkiye Ofisinde yaklaşık 130 kişiye tüm gün boyunca Microsoft’un yeni ürünlerini Mshowto ekibi olarak anlatma imkanı bulduk.Ekip olarak dostluğumuz,sınırlara sığmayan mizah anlayışımız ve kendi alanlarımızdaki teknik bilgilerimiz eğlenceli ve çok farklı bir etkinlik çıkmasına neden oldu..Bütün samimiyetimle şunu söyleyebilirim ki hayatımda en keyif aldığım etkinliklerden birini yaşadım.

Gökhan Şenyüz ve ben etkinliğin 2. ve 3. oturumlarını birleştirerek katılımcılara System Center 2012 ürünlerinin yeniliklerini ve Uçtan uca verimerkezi yönetimini anlattık.Bizden önce ve sonrada konuşmacı olarak katılan tüm dostlarım çok detaylı teknik bilgileri eşsiz sunum yetenekleri ile aktardılar.

Unutamayacağım bu güzel etkinlikten bir kaç kareyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

Not: Seminer boyunca beni çok güldüren Ahmet Mutlu,Gökhan Şenyüz,Emre Aydın ve Ahmet Uygur’a çok teşekkürler.Gerçekten cloud barındıracak bir data center arıyorsak Dünya’dan bir yer olmasına dikkat etmeliyiz Smile

IMG_0949

IMG_0950

IMG_0951

mshowto_10_mart%20(13)

mshowto_10_mart%20(14)

mshowto_10_mart%20(16)

mshowto_10_mart%20(22)

mshowto_10_mart%20(50)

mshowto_10_mart%20(55)

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.