;?>

Feed Rss

Microsoft yöneticisi hisselerini satıyor

11.09.2010, Microsoft - Genel, by , .

Dünyanın en büyük üç bilişim firmasından biri olan Microsoft’un Genel Müdür Steve Ballmer, 1.3 milyar dolarlık hisse satışı yaptı.

Dünyanın en büyük yazılım şirketi Microsoft’un Üst Yöneticisi (CEO) Steve Ballmer, 1,3 milyar dolar tutarındaki şirket hissesini satışa çıkardı.

Ballmer yaptığı açıklamada, yıl sonu vergi hedeflerine destek olmak ve yatırımlarını çeşitlendirmek amacıyla hisselerini satışa çıkardığını doğruladı ve yıl sonuna kadar 75 milyon adet hissesini daha satacağını söyledi.

Karışıklığı engellemek için net olmak istediğini vurgulayan Ballmer, satış kararının tamamen kişisel bir durum olduğunu belirtti.

ballmer

Teknolojilerindeki insanların hayatını değiştirme potansiyeli ile yeni ürünlerinden heyecan duyduğunu kaydeden Ballmer, kendisini tamamen Microsoft’a ve onun başarısına adadığına ve yakın zamanda emeklilik planının olmadığına işaret etti.

ABD Sermaye Piyasası Kurulu (SEC) yetkilileri, Ballmer’ın bu hafta yaklaşık 50 milyon adet hissesini sattığını belirtti.

Steve Ballmer’ın hala şirkete ait yaklaşık 9 milyar dolar değerinde 350 milyon adet hissesi bulunuyor

Kaynak:NTVMSNBC

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.