;?>

Feed Rss

SBS 2008 Update Rollup 2(Güncelleştirme Paketi 2) Yayınlandı (KB960911)

04.29.2009, Makale, Small Business Server, by , .

Merhabalar SBS 2008 ürününe ait yayınlanmış olan hotfixleri sizler için duyurmaya devam ediyorum.Bu sefer çıkan hotfix SBS 2008 Update Rollup 2  size aşağıdaki faydaları sağlıyor ve çıkan sorunları onarmanıza yardımcı oluyor.Bu hotfix indirmek için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

Windows Small Business Server (SBS) 2008 Update Rollup 2

Sorun 1
Windows Small Business Server 2008 yapılandırıldıktan sonra Windows ınternet Explorer Sık Kullanılanlar ve bağlantılar ayarını varsayılan etki alanı Grup ilkesi ayarlarında el ile olarak değiştirmek için Grup ilkesi yönetim konsolunu kullanın. Ancak, ınternet adresi Yönetimi Sihirbazı’nı çalıştırdığınızda sihirbaz beklenmedik şekilde çıkılıyor.

Sorun 2
Windows Small Business Server 2008 çalıştıran bir sunucudan http://companyweb Web sitesine erişmeye çalıştığınızda aşağıdaki hata iletisini alırsınız:

Windows Small Business Server (SBS) 2008 Update Rollup 2

Sorun 3
Ekle yeni bir kullanıcı hesabı Sihirbazı, Soyadı alanını ve ad alanını sırasını tersine çevrilir. Bu sorun aşağıdaki dil sürümlerinden Windows Small Business Server 2008′in oluşur:

§ Çince (Basitleştirilmiş)

§ Çince (Geleneksel)

§ Japonca

§ Kore dili

Sorunu 4
Windows Small Business Server 2008′in Italyanca sürümleri, uzak Web Çalışma Alanı’nda bir bilgisayara bağlan ‘ ı tıklattığınızda, bu geçersiz bir Web sayfasına gidin.

Sorun 5
Windows SBS konsolunda, virüsten koruma programları, yinelenen girdileri istemci WMI veritabanı içinde bildirilen yanıt vermiyor.

Sorunu 6
Windows SBS konsolun “istemci bilgisayarlarda yüklü olan bazı güvenlik duvarı programları için Bilinmeyen” olarak bildirir.

Not Bu güncelleştirme toplamasının Windows Small Business Server 2008′in yayın sürümü için aşağıdaki güncelleştirmeyi içerir:

958715  (http://support.microsoft.com/kb/958715/ ) Windows Small Business Server 2008 Güncelleştirme Toplaması 1′in açıklaması

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.