;?>

Feed Rss

Office 365 MDM Çözümü ile Microsoft Intune Karşılaştırılması

04.24.2015, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Microsoft, mobil aygıt yönetimine ne kadar önem verdiğini çıkarmış olduğu iki bulut tabanlı MDM ürünü ile gösteriyor. Bunlardan ilki hepinizin bildiği, birçok firma tarafından kullanan Microsoft Intune diğeri ise çok kısa bir süre önce Office 365 ile birlikte gelen MDM çözümü. Siz karar verici BT yöneticileri için bu iki ürünün karşılaştırmasını paylaşmak istiyorum.

Bu karşılaştırmayı yapmadan önce Office 365’in içerdiği MDM çözümünün yetenekleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekiyor. Çünkü Microsoft Intune daha önceden çıkan bulut tabanlı mobil aygıt yönetim araçı olduğu için kullananlar, makalelerini okuyanlar bu ürünün yetenekleri hakkında fikir ve bilgi sahibidir. Office 365 MDM yeteneklerini öğrenmek isteyenler daha önce yayınlamış olduğum makaleye buradan ulaşabilirler.

Aşağıdaki tablo Built-in MDM for Office 365 ile Microsoft Intune yeteneklerini gösteren bir tablodur.

Resimde yazılanları göremeyenler detaylara kaynak bölümdeki linkten erişebilirler.

Kaynak : https://technet.microsoft.com/library/dn957912.aspx

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.