;?>

Feed Rss

BT Liderleri için Azure Kılavuzu

03.11.2016, Bulut Bilisim, Makale, by , .

Geçtiğimiz günlerde Azure’dan mailbox’ıma aşağıdaki gibi bir mail geldi bende sizlerle paylaşmak istedim. Gelen mailde Azure benimsek adına BT Liderleri için Bir Kılavuz yer aldığı yazıyordu. Bu kaynağa erişmek için tek yapılması linke tıklamak ve ilgili formu doldurmak.

Microsoft bilgilendirme kısmında aynen şunları yazıyordu “Bilgi işlem hizmetleri bulut teknoloji ile dönüşüyor. Daha fazla esneklik ve daha düşük maliyetler sunan bulut teknolojinin avantajları, işletmelerin teknoloji altyapılarını buluta dönüştürmelerini sağlıyor. Her BT liderinin bulut platformlarından nasıl faydalanacağını öğrenmesi gerekiyor. Sizler için hazırladığımız Türkçe makalemizde işletmeniz için uygun bulut senaryolarını ve Microsoft Azure’u bu geçişte nasıl benimseyebileceğini öğrenebilirsiniz. Detaylı bilgi için makalemizi indirin.

Microsoft Azure hakkında daha fazla öğrenmek istediğiniz için teşekkür ederiz!”

Umarım sizler için yararlı olur.

Başka bir Azure makalesinde görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.