;?>

Feed Rss

Ödüllü ama Türkiye’de yasaklı!

01.08.2011, Genel, by , .

Dünyada en çok tanınan ancak MüYap girişimiyle erişimine Türkiye’de yasak getirilen Türk web markası Fizy, prestijli Mashable Ödülleri’nde zafere ulaştı.

101203-fizyodul_widec NEW YORK – Dünyada en çok bilinen Türk web markalarından olan müzik arama ve dinleme servisi Fizy, prestijli Mashable Ödülleri’nde ‘en iyi müzik bulma servisi’ dalında birinci oldu. Siteye kendi ülkesinde, yani Türkiye’de uygulanan erişim yasağı ise sürüyor.

Mashable sitesinde yaklaşık 1 milyon 300 bin kişinin oyladığı yarışmada, en iyi sosyal medya yönetim aracı, kampanyalar, müşteri servisleri, yılın girişimcisi, cihaz gibi kategorilerde ödül veriliyor. Üç Türk girişimcinin kurduğu Fizy müzik arama motoru, ‘Best Music Discovery Service’ (En İyi Müzik Bulma Servisi) dalında bu yıl ipi göğüsledi.

Sitede yer alana ödül açıklamasında Fizy için şunlar yazıyor:

 “Türkiye’de yerleşik uluslararası müzik sitesi Fizy, sade ve kullanışlı olma düşüncesiyle tasarlandı. Gerçekten de oldukça sade. Anasayfada müzik aratıp art arda dinleyebiliyor, çalma listeleri oluşturabiliyorsunuz. Basit bir arama yapıyorsunuz ve istediğiniz parçayı dinlemeye başlıyorsunuz. Parçada video da varsa, onu da anasayfada izletebiliyor. Veri tabanına kayıtlı 75 milyon şarkı var. Site 26 dili destekliyor.”

Dün gece New York Hotel’deki Cirque de Soleil Zumanity salonunda düzenlenen törende ödül aldığı açıklanan Fizy, halen MüYap ile arasındaki yasal sorunlardan ötürü Türkiye’de erişime kapalı durumda. Türkiye’deki plak firmalarının telif haklarını temsil eden MüYap, şarkılarının Fizy’de izinsiz yayınlandığını iddia ederek mahkemeden erişim yasağı kararı çıkartmıştı.

Fizy ise MüYap’ın telif anlaşması taleplerine hep olumlu yanıt verdiklerini, ancak kurumun sürekli vazgeçerek telefonlara bile çıkmadığını belirtmişti.

Mashable Ödülleri’nde ödül kazananlar şöyle:

– En iyi Sosyal Medya Yönetim Aracı: Hootsuite
– En Yaratıcı Sosyal Medya Kampanyası: Stand Up For WWE
– En İyi Sosyal Medya Müşteri Servisi sponsored by BlackBerry: Eurail.com
– Best Internet Meme sponsored by Dynadot: Bed Intruder
– En İyi Müzik Keşfetme Servisi: Fizy
– En iyi Akıllı Telefon: iPhone
– En iyi Mobil Oyun: “Angry Birds”
– En iyi Mobil Uygulama (Mobile Future sponsorluğunda): DriveSafe.ly
– En iyi Mobil Platform: Android
– En iyi Mobil Kullanıcı Deneyimi: eBuddy
– API’yı En İyi Kullanan Girişim: Qwitter Client
– Takip Edilesi Kişi: Super Junior
– Küçük İşyerleri için En İyi Sosyal Medya Servisi: ReachCast
– Yılın Girişimcisi: Doug Walker
– En iyi Yeni Cihaz: iPad
– Gelecek Vaat Eden Websitesi: PSGive.org
– Takip Edilesi Kar Amacı Gütmeyen Organizasyon: @
TWLOHA

– En iyi Konum Bazlı Servis: Foursquare
– En iyi Online Oyun: “Farmerama”
– En iyi Kullanıcı Deneyimi Sağlayan Websitesi: Gaia Online
– Yenilikçi Website Tasarımı: Twitter
– En iyi Web Videosu: Jay Park
– Takip Edilesi Marka: AllKPop
– En Yaratıcı Sosyal Ürün Kampanyası: Twitchange
– En Etkili Sosyal Ürün Şampiyonu (Yahoo! sponsorluğunda): John Cena

Kaynak:NTV Teknoloji

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.