;?>

Feed Rss

Akdeniz Üniversitesi Bilişim Güvenliği Seminerinden Kareler

12.30.2010, Genel, by , .

Microsoft ürünlerinin ve buna bağlı olarak bir çok yapının güvenliğinden bahsettiğim Bilişim güvenliğini belkide son kez 🙂 Akdeniz Üniversitesinde gerçekleştirdim.Öncelikle Akdeniz üniversitesinin öğrencilerini seminere katıldıkları ve salonu boş yer kalmayacak şekilde doldurdukları için teşekkür ederim.

Antalya gitmek için sabahın erken saatinde evden çıktık 05:30 gibi 🙁 ve sevgili Semih ile havaalanına kendimizi nasıl attığımızı hatırlamıyoruz bile 🙂

Semihin uçak korkusu ve benim geçmeyen uykum uçak yolculuğunun çok kısa sürmesini sağladı 🙂

Akdeniz Üniversitesinde yoğun ilgi ve öğrenci arkadaşların sıcak ilgisi özellikle benim açılmama neden oldu ve seminerin daha uzun sürmesini sağladı.Seminer her seferinde bitecek iken öğrenciler devam etmesini istedi ve yaklaşık olarak 2 saate sürdü 

Akdeniz Üniversitesi öğrencilerine seminer sonunda kitap hediyelerimiz oldu.Bu organizasyonda bana destek olan Bölge Pazarlama uzmanımız Semih CENIKCI’ye katkılarından dolayı teşekkürlerimi iletiyorum.

Seminer sonrasında da öğrencilerin yoğun ilgisi devam etti.Bu güzel şehirden güzel anılarla dönmemize neden oldu.

Bu güzel seminerden bir kaç kareyi sizlerle paylaşmak istiyorum.

akdenizuniv1

akdenizuniv2

akdenizuniv3

akdenizuniv4

akdenizuniv5

akdenizuniv6

akdenizuniv7      

 

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.