;?>

Feed Rss

MVP MEA Day Bu Senede Çok Faydalı Bilgiler ile Doluydu

11.16.2017, Duyurular, by , .

Her zaman içerisinde bulunmaktan gurur duyduğum, birbirinden bilgili ve tecrübeli çok değerli arkadaşlarımın yer aldığı MVP Topluluğu için yapılan MVP MEA Day geçtiğimiz  yıllarda Johannesburg, Kahire’de yapılmıştı bu senede İstanbul’da gerçekleşti. Bende yoğun iş tempoma rağmen bu özel gün için yerimi aldım ve neredeyse bir gün boyunca kendi alanlarının uzmanları olan MVP arkadaşlarımla bol bol teknoloji ve diğer konuları konuştuk. Öncelikle bizleri bir araya getiren ve her zaman olduğu gibi mükemmel bir organizasyona imza atan değerli Hande Torkan’a birkez daha teşekkür ediyorum, bizlere ev sahipliği yapan Microsoft Türkiye’ye de çok teşekkkür ederiz.

Sevgili Dostum ve Azure MVP’lerimizden Önder Değer ertesi gün yeni işi için Dublin’e gideceğinden MVP MEA Day’in akşam yemeğine katılamadım bu sebeple yemeğe ait fotoğrafları sizlerle paylaşamacağım ama o güne ait birkaç resmi aşağıda bulabilirsiniz.

Mart ayında gerçekleşecek MVP Summit için Amerika’da olacağım bu sene gün ve gün sizlere etkinlik ve Amerika seyahatim hakkında bilgiler vereceğim, onlarıda blogumdan takip edebilirsiniz.

Bir başka Azure yazısında görüşmek üzere.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.