;?>

Feed Rss

Microsoft’un 2016 Yılında Çıkacak Sürümlerine ait İlk Duyurular

05.11.2015, Bulut Bilisim, Duyurular, Makale, System Center Operations Manager, by , .

Henüz 2015 yılının ortasında olmamıza rağmen Microsoft 2016 yılında çıkarmayı planladığı sürümleri yavaş yavaş duyurmaya başladı.Microsoft bir taraftan Office 365 ve MS Azure bulut ürünlerinin yeni özelliklerini kullanıma alırken diğer taraftan da on-prem’deki ürünlerinin geliştirmelerine hızla devam ediyor.

Microsoft’un 2016 yılında çıkarmayı planladığı sürümlere ait duyuruları aşağıda bulabilirsiniz.

•  Windows Server 2016 ve Nano Server dağıtım seçeneği ve Docker ile uyumlu Windows Konteynerler.
•  System Center 2016
•  Office 2016
•  Microsoft Azure Stack 
•  Microsoft Operations Management Suite (OMS) Azure, AWS, Openstack ve daha fazlasını içeren hibrit ortamların yönetimi için bulut tabanlı yep yeni bir hizmet.  Bu ürün aynı zamanda System Center ürün ailesi  ile entegre olacak ve hem Windows hem de Linux sistemlerin yönetimi desteklenecek.

MS2016 takvimi

Microsoft 2016 yılında ürünlerinin yeni sürümlerini şu an için bu şekilde duyurdu. Bende sizlere tüm bu ürünlerin ilk beta hallerinden son relase hallerine kadar gelişmelerini blogumdan anlatmaya çalışacağım.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.