;?>

Feed Rss

Bir Kez Daha MVP Secildim!

07.01.2012, Duyurular, by , .

IMG_0974Geçen sene 1 Temmuz günü Microsoft’tan beni çok mutlu eden bir mail gelmişti ve SBS alanında MVP seçilmiştim.Bu sene yine 1 Temmuz ve güzel bir mail daha geldi.Bu seferde System Center Cloud and Datacenter Management alanından MVP ünvanına layık görüldüm.MVP (Microsoft Most Valuable Professional) ünvanını Birim Müdür Yardımcısı olarak sorumlu olduğum ürün ailesinden almak beni ayrıca sevindirdi.

System Center 2012 ürünleri ve bu ürünlerle ilgili yapmış olduğum projeler,danışmanlıklar beni çok yordu ancak güzel bir bilgi birikimide getirdi.Bu sebepten bu sene almış olduğum MVP’lik ödülü benim için çok daha özel oldu.

IMG_0977

System Center Cloud and Datacenter Management alanından MVP olarak sizlere çok daha geniş bir ürün yelpazesinde makaleler yazma,videolar çekme ve webcastler yapma imkanım olacak.Kısacası Service Manager,Orchestrator,Operations Manager,Virtual Machine Manager,Data Protection Manager gibi ürünlere ait en güncel bilgilerini en kısa zamanda blogumda görebileceksiniz.

Her yıl artan iş yoğunluğuma rağmen güncel bilgileri sizlerle paylaşmak için daha da sabırsız oluyor ve bloguma girmek için zaman kaybetmek istemiyorum.Bu yaptığım çalışmaların takdir görmesi,yazdıklarımın okunması beni çok mutlu ediyor.Umarm uzun yıllar bu bilgi paylaşımı devam eder.2012 yılında da MVP olmam için destek olan herkese çok tesekkürler.

Ka®a

 

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


3 Responses to Bir Kez Daha MVP Secildim!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.