;?>

Feed Rss

CoD: Black Ops listeleri alt üst etti!

11.23.2010, Diger, by , .

Sadece oyun değil tüm eğlence sektöründe hasılat şampiyonu oldu.

Tarihte ilk kez bir bilgisayar oyunu, eğlence sektörünün tamamında en çok satan ürün oldu. Call of Duty serisinin yeni oyunu Black Ops, satışa sunulduktan sonraki ilk 5 günde 650 milyon dolar hasılat yaparak rekorları alt üst etti.

Oyunun yayıncısı Activision’dan yapılan açıklamada, ilk 5 günkü satışıyla rekor kıran CoD: Black Ops, tarihin en çarpıcı eğlence ürünlerinden biri olmaya aday. Tüm bilgisayar ve konsol platformları için sürümleri bulunan ürün, Avatar gibi gişe rekortmeni filmleri, Michael Jacskon albümleri gibi gelmiş geçmiş en çok satan müzik ürünlerini, ilk 5 günlük satışlarda geride bıraktı.

Call of Duty serisinin önceki oyunu Modern Warfare 2 de ilk beş günde 557 milyon dolarlık satış yapmıştı.

101110-blackops_widec

Soğuk Savaş yıllarında geçen Black Ops, oyuncuyu Vietnam, Rusya, Hong Kong, Küba gibi ülkelerde özel görevler kapsamnda savaştırıyor.

İçeriğinin bolca şiddet içermesi nedeniyle pek çok ülkede ebeveyn kontrolünde oynanması önerilen oyun, yayınlanmadan önce tartışmalara da yol açtı. Son olarak, Küba’da geçen bölümde hedef olarak Devlet Başkanı Fidel Castro’nun seçilmesi protestolara neden oldu.

Kaynak:NTVMSNBC

P.S:Bu arada tam bir COD fanatiği ve tüm seriyi oynayan büyük bir zevk alan biri olarak bu son seriyide oynamak için sabırsızlanıyorum.

Ka®a

Mustafa Kara (1451 Posts)

Mustafa Kara, 1981 yılında Adana'da doğdu. Üniversite öncesi tüm öğrenimini Mersin'de tamamladı. Anadolu Üniversitesi mezunudur. İşletme Yüksek Lisansını (MBA) , Maltepe Üniversitesinde ve Bilgisayar Mühendisliği Yüksek Lisansını da Okan Üniversitesinde gerçekleştirmiştir. Eskişehir'de okuduğu yıllarda Anadolu Üniversitesi Bilgisayar Araştırma Uygulama Merkezi Bilgi işlem departmanında çalışma hayatına başladı. Üniversite sonrası İstanbul'da kendi iş dallarının öncü firmalarında görev aldı. Uzun yıllar boyunca BilgeAdam BTA ve Kurumsal‘da Sistem ve Network Eğitmeni, Kıdemli Danışman ve Birim Müdürü görevlerinde bulundu. Sonrasında COMPAREX Türkiye'de Teknik Müdür olarak çalışmıştır. Şu anda SimpliX Teknoloji Hizmetlerinde Bulut ve Güvenlik Çözümleri Direktörü olarak çalışmaktadır. Uzmanlık alanı olan Microsoft altyapı, yönetim ve iletişim ürünleri, Azure, M365 ve AWS bulut teknolojileri Veeam, Nakivo gibi yedekleme çözümleri ile sanallaştırma teknolojilerinde mimari düzeyde bilgi ve deneyime sahiptir. Ayrıca yeni nesil güvenlik çözümleri üzerine eğitim ve danışmanlık vermekte olup 15 yıldan daha fazla süredir birçok kişi ve firmaya binlerce saat teknik eğitim vermiştir. Kamu ve özel sektördeki kuruluşlara projeler gerçekleştirmiş ve bu projelerin bazıları Microsoft tarafında Case Study olarak duyurulmuştur. Türkiye'nin en büyük bilişim portallarında yazıları yayınlanmakta olup MSHOWTO Topluluk Lideri görevini üstlenmektedir. Üniversitelerde seminerler vermekte olup birçok teknoloji üreticisinin lansmanında uzman konuşmacı olarak yer almıştır. 2010 yılında çeşitli topluluklarda yapmış olduğu çalışmalar neticesinde Microsoft tarafından MVP ünvanına layık görülmüş olup günümüzde de bu ünvanı koruma başarısını göstermektedir. Sahip olduğu sertifikalar: MVP, MCT, AWS SA, Azure Administrator, Azure Security Engineer, Azure Solution Architect, MCITP, MCTS, MCDBA, MCSE+S+M, MCSA+S+M, MCDST, MCP, CCDA, CCNA, HP AIS, HP APS ve CompTIA A+'dır.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.